Warsztaty

Przestrzeń A

10:00 – 11:00 Warsztaty: Kaligrafia Brush Penami Faber-Castell - prowadzący Patryk Martuś (warsztat bezpłatny)
Uczestnicy zajęć nauczą się posługiwania brush penami oraz poznają kroje pisma, które można wykonać pisakami artystycznymi z końcówką pędzelkową marki Faber-Castell. Dowiedzą się również, jakie inne, mniej standardowe narzędzia można wykorzystać do pięknego pisania. Każdy z uczestników warsztatu wykona w trakcie ćwiczeń własne kompozycje literowe.

Lista zgłoszeń zamknięta
11:00 – 12:00 Warsztaty: Bullet Journal - kreatywne planowanie z Faber-Castell i Leuchtturm 1917 - prowadzący Patryk Martuś (warsztat bezpłatny)
Bullet journal to świetny, uniwersalny system, który z powodzeniem sprawdza się u wielu osób. Pokażemy wam jak stworzyć idealny Bullet Journal, aby pomagał nam śledzić projekty, osiągać deadliny, czy też planować naukę. Dowiecie się jak śledzić spotkania, planować z wyprzedzeniem, oraz organizować listy zadań i notatki.

Lista zgłoszeń zamknięta
12:30 – 14:30 Warsztaty Kaligrafii: Pismo Rondowe - prowadząca Ewa Landowska (koszt 50 zł)
Pismo rondowe to dawne uroczyste francuskie pismo, którego nauczano w szkołach całej Europy jeszcze na początku XX w. Najpiękniejsze przykłady tego pisma pochodzą z samej Francji, dlatego warsztat ten oparty jest o przedwojenne francuskie zeszyty szkolne.

Lista zgłoszeń zamknięta
15:00 – 16:00 Warsztat: Jak Pisać Piórem - prowadzący kolekcjoner piór Mariusz Empi (warsztat bezpłatny)
Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoja przygodę z piórem wiecznym i zastanawiasz się jak silny nacisk powinieneś kłaść na stalówkę, to podczas tych warsztatów znajdziesz odpowiedz. Pasjonat i kolekcjoner piór wiecznych Mariusz Empi opowie nam skąd pióro wieczne wzięło swoją nazwę, jak jest zbudowane, oraz podpowie jak odpowiednio dbać o te instrumenty, by posłużyły nam przez długie lata.
16:30 – 18:30 Warsztaty Kaligrafii: Pismo Rondowe - prowadząca Ewa Landowska (koszt 50 zł)

Lista zgłoszeń zamknięta
Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać na adres:
kontakt@dzienpiorawiecznego.pl

Przestrzeń B

12:00 – 14:00 Warsztaty dla dzieci: Moje Pierwsze Pióro (warsztat bezpłatny)
Jeżeli nie jesteś pewien jakie pióro jest odpowiednie dla Twojego dziecka i nie chcesz go zniechęcić do nauki pisania, to spotkanie jest dla Ciebie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi na spotkanie z piórem i atramentem. Odkryjemy tajniki stalówek, piór dla prawo i lewo ręcznych, oraz poznamy kolorowy świat atramentu.
15:00 – 19:00 Warsztaty Podpisu dla Młodych Prawników - prowadzący Grzegorz Barasiński (warsztat bezpłatny)
Organizatorem warsztatów jest Kancelaria PATH Augustyniak, Hatylak i Wspólnicy Sp. k. oraz firma Bazarnik. Warsztaty przeznaczone są dla osób studiujących prawo lub prawników rozpoczynających praktyki zawodowe. Warsztaty objęte są patronatem dziennika „Rzeczpospolita".

Lista zgłoszeń zamknięta

Stanowisko Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa

Warsztaty: „Ekslibris - Sztuka na sztuki" (koszt 25 zł)
Czym jest ekslibris? Skąd się wziął? Co się powinno na nim znajdować? Na te i inne pytania dotyczące księgoznaku odpowie Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa podczas warsztatów „Ekslibris- Sztuka na sztuki". Zaprojektuj, wytnij i odbij własnoręcznie użytkową miniaturę graficzną - EKSLIBRIS! Warsztaty rozpoczynają się co godzinę i trwają ok. 50 min. Zapisy na warsztaty „Ekslibrys - Sztuka na sztuki" pod adresem: https://goo.gl/forms/tTMIB7xAyndVcgAD2